Better Brew BANDIT BREW

Email

Cena sprzedaży 59,00 zł
Opis

BETTER BREW BANDIT BREW 1,8 KG

 

BANDIT BREW TEQUILA & LIME to bardzo dobrze wyważone w smaku piwo. Stylem nawiązuje do piw maksykańskich (z nutą tequili i limonki). Koncentracja alkoholu do 4,6%. Gasi pragnienie, jest lekkie i bogate w nuty kwiatowe.

Odpowiednio dobrany ekstrakt słodowy z odmianami typowymi chmielu dla konkretnego gatunku piwa + drożdże dające harmonizacje smaku pozwalają uzyskać 23 litry piwa.

 

Przygotowanie:

Na wstępie należy dokładnie zdezynfekować naczynie i osprzęt, ponieważ drożdże piwowarskie i „świeża brzeczka” są nośnikiem wszelkiego rodzaju bakterii. Polecamy środek do dezynfekcji CHEMIPRO OXI (dostępny w naszym sklepie).

Następnie przystępujemy do przygotowania naszego piwa. Należy oderwać saszetkę drożdży z opakowania. Do gorącej wody włożyć opakowanie i przetrzymać ok. 15 minut. Następnie rozciąć opakowanie i wlać do pojemnika całą jego zawartość.

 

Dolać 3 litry gorącej wody i jedną z trzech opcji:

1kg sprymaltu – głębszy smak, gęsta i trwała piana,

1kg glukozy – gęsta piana, jedynie „czysty” alkohol,

1kg cukru – posmaki jabłkowo-owocowe, alkohol.

 

Wymieszać dokładnie składniki. Dopełnić do 23 litrów chłodną wodą. Po uzyskaniu temperatury 20-25 °C dodać saszetkę drożdży i całość dokładnie wymieszać. Pojemnik zakorkować rurką fermentacyjną. Fermentacja przy temperaturze 20-25°C trwa ok. 14 dni.

Przez cały czas rurka powinna znajdować się w korku i być ewentualnie uzupełniana w wodę.